Używany sprzęt IT. Czy to się opłaca? 0
Używany sprzęt IT. Czy to się opłaca?

Używany sprzęt IT. Czy to się opłaca?

Tak!

Odpowiedź uzasadniamy w kilku punktach:

Cena zakupu. Cena zakupu komputery lub notebooka marki HP, Dell, czy Lenovo, może sięgać nawet 30 - 50% pierwotnej ceny!

Jakość. Urządzenia, które pozyskujemy od korporacji lub instytucji finansowych to wyłącznie urządzenia klasy tzw. biznesowej. Takie urządzenia nie tracą z czasem na wydajności lub można tę wydajność przywrócić.

Koszty serwisowania. Jakość urządzeń markowych pozwala nam po procesie regeneracji objąć je co najmniej 24 miesięczną gwarancją! Rozszerzając gwarancję o kolejny rok i dodając opiekę pogwarancyjną, minimalizujemy i przewidujemy koszty serwisowania na całe 5 lat.

Środowisko. Refurbishing, czyli regeneracja komputerów łączy się z ideą less waste. Bez trudu przedłużamy życie urządzeń, a tym samym zapobiegamy marnotrawieniu w pełni wydajnej technologii.

 

Poniżej zamieszczamy fragmenty wywiadu, który został opublikowany na stronie NGO.PL

Jeśli jesteście ciekawi całości, zapraszamy na stronę https://publicystyka.ngo.pl/uzywany-sprzet-it-czy-to-sie-oplaca

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu używanego laptopa?

K.Ch: – Kluczowymi elementami, na jakie należy zwrócić uwagę przy zakupie używanego laptopa, jest pochodzenie sprzętu, legalność oprogramowania na nim zainstalowanego oraz długość gwarancji. Niewielu nabywców zdaje sobie sprawę, że sama nalepka licencyjna Windows nie wystarczy, aby legalnie móc przywrócić system operacyjny. Zdarza się, że nierzetelni sprzedawcy na portalach aukcyjnych oferują sprzęt w bardzo atrakcyjnych cenach z już zainstalowanym oprogramowaniem, które niekoniecznie spełnia wymogi stawiane przez firmę Microsoft. Należy pamiętać, że odpowiedzialność za użytkowanie nielegalnego oprogramowania spada na nabywcę.

Jakie są źródła pozyskiwania urządzeń?

K.Ch: – Pozyskujemy sprzęt wyłącznie w dużych ilościach od firm leasingowych, korporacji, banków, dużych instytucji i firm obsługujących ten sprzęt. Wiele firm decyduje się wesprzeć naszą akcję, słysząc, że sprzęt ma trafić do III sektora, dzięki czemu możemy zaproponować go w najlepszych cenach. Jest to w 100% sprzęt w konfiguracji dla klientów biznesowych, który swoją jakością wykonania, użytych podzespołów i wydajnością zdecydowanie przewyższa modele sklepowe, dla użytkowników indywidualnych.

Jak wygląda proces regeneracji laptopa?

K.Ch: W pierwszej kolejności każdy komputer lub laptop poddajemy certyfikowanemu kasowaniu danych, aby przekazany nam sprzęt nie trafił do nowych nabywców z wrażliwymi danymi pierwotnych użytkowników.

W kolejnym etapie dokładnie sprzęt testujemy, aby poznać jego parametry, stan zużycia i funkcjonalność. Dopiero wówczas decydujemy, czy dany egzemplarz może trafić na rynek wtórny.

W przypadku jeżeli jego ogólny stan jest satysfakcjonujący, dokonujemy koniecznych napraw lub rekonfiguracji, uzupełniamy braki (np. klawisze, stopki), konserwujemy części mechaniczne, dokładnie czyścimy sprzęt przy użyciu specjalistycznej chemii, likwidujemy uszkodzenia mechaniczne.

Czy wgrywacie w niego oprogramowanie?

K.Ch: – Tak, w dalszej kolejności instalujemy system operacyjny Microsoft Windows wraz z najnowszymi sterownikami dla danego modelu oraz jeżeli dany egzemplarz ma trafić do organizacji III sektora, również Microsoft Office. Dodatkowo na dysku komputera tworzymy partycję do przywracania pierwotnego systemu, dzięki czemu nabywca sprzętu w łatwy sposób może dokonać reinstalacji oprogramowania w razie awarii.

Czy używany laptop jest gorszy niż nowy sprzęt?

K.Ch: – Staramy się, aby wizualnie sprzęt po regeneracji nie odbiegał od jego stanu po otwarciu fabrycznego pudełka. Oczywiście może posiadać drobne przetarcia lub małe ryski, ale nie przeszkadzają one w użytkowaniu.

Różnica w wydajności sprzętu nowego również nie odbiega znacząco od starszych modeli. Nawet 5-letni laptop doskonale obsługuje system operacyjny Windows 10 i pakiet Office, co pozwala na płynną pracę biurową, a odtwarzanie multimediów w dużej rozdzielczości nie stanowi dla takich maszyn większego problemu.

W ofercie posiadamy również poleasingowy sprzęt z nowoczesnymi procesorami Intel Core i5, dużą ilością RAM oraz nawet najnowszymi dyskami SSD, które pozwalają na bardzo szybkie uruchamianie systemu i natychmiastowy dostęp do zapisanych danych.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl